Cinema City Praha

V Praze jsou celkem 3 velká multikina Cinema City Praha. A to staronová Galaxie na Hájích, na Zličíně v metropoli Zličín, na Floře v Paláci Flora. V praze bylo ještě jedno multikino a to v obchodním centru Novodvorská Plaza, ale kvůli malém zájmu muselo být zvařeno a stalo se tak prvním zavřeným multikinem v ČR. Samotné obchodní centrum Novodvorská Plaza se potýký s nízkým zájmem návštěvníků a samotné centrum je tak před krachem – již bylo hodně obchodů také uzavřeno. Takže jsou stále jen 3 Cinema City Praha. V Praze v Paláci Flora se vyskytuje jediné IMAX kino v ČR.

Cinema City Praha

Cinema City byla v roce 2008 největší síť multikin ve střední Evropě, východní Evropě a v Izraeli. Společnost v roce 2008 provozovala 62 multikin.

Cinema-city

Cinema City Praha má v provozu tři multiplexy – na Floře, na Zličíně a na Hájích. V metropoli provozuje také 3D kino IMAX. Další multikino Cinema City je v Plzni a také v Pardubicích. Nejvíce multikin má Cinema City v Polsku

Cinema City Praha

  • Galaxie (Praha 4 – Háje) – 1728 sedadel, 9 sálů, otevřeno v roce 2001 (rekonstrukce části interiéru + vestavba kavárny v roce 2009)
  • Metropole Zličín (Praha 5 – Zličín) – 1841 sedadel, 10 sálů, otevřeno v roce 2002
  • Palác Flora (Praha 3 – Žižkov) – 2150 sedadel, 8 sálů + 1 sál 3D kina IMAX, otevřeno v roce 2003
fuga mobilya