Village Cinemas

villagecinemaslogoSpolečnost Village Cinemas Czech Republic s.r.o vznikla v roce 1999 jako pobočka australské společnosti Village Roadshow Ltd.

Village Cinemas, založená v roce 1954, je celosvětově vedoucí společností zábavního průmyslu, především v oblasti kina, rozhlasu a zábavních parků. Centrála společnosti v australském Melbourne řídící řetězec kin s více než 1 500 sály ve 183 kinech umístěných v 16 zemích. Kromě kin vlastní firma také distribuční společnosti (Austrálie, Nový Zéland, Singapur a Řecko) a v neposlední řadě také významnou filmovou produkční společnost Village Roadshow Pictures, sídlící v Los Angeles (mj. film Matrix). Společnost je od počátku 80. let minulého století průkopníkem v oblasti stavby a provozování vícesálových kin – multiplexů.

Village Cinemas v ČR

V současné době provozuje dvě multikina v Praze:

Village Cinemas Anděl získalo několik prvenství – 14 kinosálů, komplex Gold Class, umělecké sály Cinema Europa, dvousedadla pro zamilované a certifikát THX. Tento certifikát osvědčuje kvalitu zvukové soustavy a samotné architektury kinosálu. Produkty Gold Class a Cinema Europa vyvinula společnost Village Cinemas jako vlastní koncepty určené pro celosvětový trh.

Village Cinemas Gold Class

Komplex Village Cinemas Gold Class obsahuje dva kinosály celkem pro 48 osob s nadstandardním vybavením interiéru – polohovatelná křesla, stolečky a s permanentní obsluhou v průběhu promítání, přilehlý salónek a bar. Vzhledem k oddělenému vchodu jsou návštěvníci ušetřeni shonu typického pro provoz běžného multikina.

Village Cinemas Europa

Art kino Village Cinemas Cinema Europa tvoří dva kinosály, které se odlišují především svou dramaturgií, zaměřenou na nezávislý a alternativní film. Od ostatních kinosálů je Cinema Europa oddělena prosklenými dveřmi.

fuga mobilya